Barcelona Chair in İstanbul

Bir tasarım ikonu haline gelmiş olan metal berjer “barcelona chair” istanbul da. Bu özel ürün, Geçen yüzyılın en tanınmış

nesnelerden biri , modern hareketin bir simgesi olarak , Barcelona Başkanının basit zerafet ve zarif profilini temsil ediyor Mies van der Rohe ünlü sözü ” less is more ” un ürünüdür. Özetlemek gerekir ise el yapımı paslanmaz veya krom itibaren dikkatlice birbirine geçirilmiş bireysel deri kareler çerçeve , her Barcelona parça modern tasarımı ve olağanüstü işçiliğin bir sonucudur.

Barselona koltuğu, 20. yüzyılda yapılmış en yalın ve zarif koltuklardan biri. 1929 Uluslararası Barselona Sergisi’ndeki Alman Pavyonu için modern mimarinin ve enternasyonal akımın en önemli öncülerinden Ludwig Mies van der Rohe tarafından tasarlanmıştır.

Koltuğun iskeleti birbirine bağlı iki çift yassı çelik çubuktan yapılmıştır. Bir çift çelik çubuk bir eğri çizerek hem arkalığı, hem de ön ayakları oluşturur. Arka ayaklar ise bunları çaprazlama keser, yayvan bir “S” biçiminde kıvrılarak oturma yerini destekler. Yassı çelik çubuklar kromla kaplıdır. Koltuğun arkalığı ve oturma yeri deri şeritlerle örülmüş, bunların üstüne deri kaplı ve düğmeli sünger minderler konmuştur.

Bu klasikleşmiş modern koltuk, modernizmin simgelerinden bir olmuş, birçok filmde, televizyon şovunda dekorasyonlarda kullanılmıştır. Orijinal sandalye ayak uzatma pufu (ottoman) ile birlikte tasarlanmıştır ve öyle kullanılır.

 

Barcelona-metal-berjer-2

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kategoriler: ,

Açıklama

Usta ellerde işlenmesi gereken bu replika tasarım Archidecors tarafından birinci kalite olarak bire bir üretilir ve aynı ilk günkü formları kullanılır, bir icon bir tarz ve evinizde geçtiğimiz yüzyılın modern akımı başlatan bu objeye yer verebilirsiniz. Aşağıdaki reismde b

erjerin tasarımcısını görüyor sunuz, tüm tasarım ve üretim haklarını knoll mobilya ya devretmiştir.

Barcelona-metal-berjer-2

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Barcelona Chair in İstanbul” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir