Merhaba bu yazımızda patchwork nedir ve nasıl yapılırı anlatacağız dekorayon sektöründe artık sık sık duyduğumuz bu döşeme  terimine bir bakalım.
Patchwork nedir?
Bilinen adı ile patchwork ve zengin Türkçe dilimizde karşılığı yama işi, yani adını tam şekilde karşılıyor bu sefer Fransızcadan gelen filan değil, yazının devamında yama işi olarak anlatmaya devam edeceğim, yama işi çeşitli kumaşların farklı desen ve dokuda olunmasına bakılmaksızın birbirlerine yamanılarak ortaya çıkan bir doku(kumaş) eskiye rağbet modasının bir çok ismi var retro, vintage vs. Bir parçasıdır. Ben beğeniyorum yerinde kullanıldığında çok güzel etkiler yaratabiliyor.

Nasıl yapılır?

Patchwork Çeşitli kumaşların farklı desen ve dokuda olunmasına bakılmaksızın birbirlerine yamanılarak ortaya çıkan bir doku(kumaş) dur, Günümüze kadar ulaşan bu sanat kırkyamayla ilgili yabancı yayınlardan dolayı patchwork adıyla dilimize geçmiştir. Kırkyama kumaş birleştirme tekniklerinin tümüdür.
Nedir.comdan birkaç tabir;

  1. Yama işi, parçalı örtü, derme çatma şey, uyduruk iş
  2. Kumaş artıklarından dikilmiş yorgan
  3. Uydurma iş
  4. Yama işi.

kaynak    

 
Burada bir yabancı siteden Türkçeye çevirdiğm makale;
Kumaş değerlendirmek için yüzyıllar önce doku küçük bir parça, çeşitli sosları birleştirerek yapılır.Tespit desenleri, formları kapsayacak Zaman duymak, ve daha sonra şirket bir sanat haline geldiğini talep etmem. Savaş ve yokluğunda, farklı bir tarih sentezi sanayide geliştirilmesi süreci uygulanır ve düzeltme ile takip edildi, psikolojisi ve tüm ülkelerde bu çalışmaların etkileşimi ile gösterilen zaman kaynaklanır. Nedeniyle bizim dilin sanat yorgan tarihine yabancı yayınlara bugün ulaştığı adıdır. Yama kumaş ekipman bağlanır.
No Turkish diyanler için birde ingilizce çeviri;
Several pieces of fabric to form a certain pattern is to be seamed or applique. Today the need is implemented in many cities in Anatolia both. But other European countries, especially in America because it made ​​a kind industry touted as an art is alien to us. The materials used, models books even fabrics are marketed as being provided from the outside.
Yakında resimleri ekleyeceğim esenlikle kalın.
 
Fiyat: Aşağıda resimde gördüğünüz patchwork modellerini archidecors a özel sipariş olarak ürettirebilirsiniz ↓