Yükselen metal mobilya trendini incelemeye alarak nereye gittiğine bir bakalım.
Dekorasyon dünyasında Türkiye denince yurt dışındaki imajmızı merak ediyor musunuz? İmajımız şöyle oymalı Osmanlı mobilyaları padişah tahtları sedirler bence en güzeli cibinlikni yataklar vs. Böyle bir imaja sahip olmamıza rağmen Türk insanı olarak bundan bir hayli sıkılmış durumdayız insana elindeki kolay ulaşamadığı güzel gelir misali, biz iyiden iyiye Italyan mobilyalarını benimsedik, hatta mobilya tasarımı konu olduğunda Türkiye’de bir hayli modern tasarım mevcut ve artmakta.
Evet bu bilgiler ışığında şunu söyleyebiliriz, klasik mobilyacılarımız var büyük firmalar güzel tasarımlar üretiyor ve arz ediyorlar. Bir o kadar da modern mobilyacılar yeni tasarımları ile piyasadalar.
Gerek avangard gerek modern olsun son zamanların hızlı yükselen trendi metal mobilya yı her yerde görebilir siniz. Koleksiyonlar içinde metal sandalyelerdeki artış ipi göğüslüyor bir kaç metal sandalye gösterelim.

En çok gördüğüm şey ise masa ayakları son zamanlarda mobilya bakmaya çıktıysanız metal ayaklı masalar gözünüze çarpmıştır ve çok şıklar ! Eğer hangi parçayı kullanırsın deseniz metal ayaklaı maslara kesin derdim zaten son zamanlarda yaptığım evlerin çoğunda fix ler, ben beğendiğim için değil müşteri seçimi olarak da hep varlar.

Ve benim favorim sehpalar.. pirinç sehpa ve mermer sehpa bence en çok dikkat çeken objeler, misafirleri etkilemek için harika bir seçenek. Eğer mermer sadece bir yerde kullanma şansımız olsa onu sehpa da kullanırdım, müşteriler mermer masa yı çok seviyor ama hem bütçeyi tüketiyor hemde oldukça zor, güzel mi? şaheser gibi ama genelde mermeri sehpa da severim.

Evet sonuç olarak şöyle diyebilirim, metalin soğukluğunu ve kontrastını sevik, yıllarca ahşap mobilyalar ile bir şeyler yapmaya çalıştık, metali sadece çok lüx mobilyalar da pirinç olarak gördük. Oysa ülkemizde metal sanayi çok gelişmiş ve iyi durumda, bu altyapıya da sahip olduğumuz için metal mobilya işini hemen kıvırdık. Metal mobilyalara en çok yakışan şey de mermer bence, tabi ikisi bir araya gelince fiyat iyice artabiliyor, ama doğru kombinasyonla yukarıda gördüğünüz gibi MUHTEŞEM ! Fotoğraflar Archidecors isimli firmaya ait izin alarak kullanılmıştır koleksiyonlarını tavsiye ederim. http://www.archidecors.com/ buda İnternet siteleri.
SON
Kaydet
Kaydet
Kaydet
Kaydet
Kaydet
Kaydet
Kaydet