HAKKIMIZDA

“Uzun Yıllar, Özel Yollar”
1981 – 2019

Bilgi, kalite ve ustalık.. Archidecors un üzerine kurulduğu bu temeller, uzun yıllar ve özel yollar kat edilerek bizi geleceğe doğru taşıyorlar. Baba İbrahim YEĞEN in 1981’de mesleğe çırak olarak başlaması ve 1983’de kurduğu cila atölyesi ile başlayan hikaye bugün İstanbul’da 1,200 m2 büyüklüğünde üretim tesisine sahip olan Archidecors ile devam etmekte. Bünyesindeki metal, ahşap, cila ve döşeme üretim tesisleri  yurt içi ve yurt dışı ihtiyaçlarını kusursuz şekilde karşılarken; iç mimari yetenekleri ile de farklı bir deneyim yaşatmakta..

Archidecors günümüzde hızlı değişen akımlarına kapılmadan değerlerine sadık modern, günümüzün modası mobilya tasarımları ve üretimi yapmaktadır. Mobilya ve iç mimarlık alanında deneyimli kadromuz ile ev , ofis , restoran gibi yaşam alanlarınızı tasarlar, hayata geçirirken fonksiyonel, göz dolduran şık mekanlar yaratır. Her biri birinci kalite el işçiliği ile üretilen ürünlerimiz üzerinde çoğu değişikliği de mümkün kılıyoruz, bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizin başında özel üretim yeteneğimiz gelir.

Leonardo da Vinci Mimarlığın Esin Kaynağı ile İlgili şöyle der…

“Resmettiğimiz her şeyi doğadan seçmeliyiz ve doğadan en güzel şeyleri almalıyız.”

Hepimiz köklerimiz de bir yerlerde de olsa doğaya bağlıyız oradan geldik, ve giderek karmaşıklaşan şehir hayatında en çok da orayı özlüyoruz. Belki bu yüzdendir ki özellikle son yıllarda doğal malzemeler ve objeler ön plana çıkmış durumda. Ürünlerimiz de doğal malzemeler ve el işçiliği kullanmaya hep özen gösterdik, doğanın güzelliği ve eşsiz mimarisini işlerimiz de kullanırken parmak izi gibi hiç biri birbirine benzemeyen doğal materyaller ile onları eşsiz kıldık. Doğanın bu eşsiz yaratış ve tasarım gücüne saygımız çok büyük.

Çevrecilik; Çevreci olmaya çalışıyoruz ! Ahlaki bir biçimde içinde yaşadığımız bizi buraya getiren topluma karşı borçlu olduğumuzu düşünüyoruz ve bu borcu, öğreterek, eğiterek yardımcı olarak öderken başkalarına da ilham kaynağı olmak istiyoruz. Şartlar ne kadar zor olsa da kapitalizmin karşısında değerlerimizi yetirmeden rekabet içinde kalırken kendi tasarımlarımızı da öne çıkartmak için çalışıyoruz.

36. YIL !
“Bilgiye, Kaliteye ve Ustalığa Güvenin! Çünkü bunlar taklit edilemez..”

Biz 40 yıla yakın bir süredir bildiğimiz işi yapıyor, mobilya üretiyoruz. Projelendirme aşamasından, üretim ve kuruluma kadar 360° çözüm sunuyor, 800m2 fabrikamızda size özel üretim gücü sağlıyor, bireysel müşterilere gösterdiğimiz hassasiyet ile yürütülen kurumsal süreçler yaşatıyoruz.

Fotoğrafın hikayesi için üstüne tıklayın.