Duvar ayna kaplama uygulamasında bilmeniz gerekenleri bildiğimiz kadarı ile bu yazıda sizlere anlatmaya çalışacağız. Öncelikle şunu belirtelim ticari bir amaçla yapıyor olsak da bilmeniz geren şeylerin başında evinize yapılan bu tarz uygulamaların kaza riskine karşın yüksek kalite ve işçiliği tercih etmenizdir.
Bir diğer bilmeniz gereken şey dekorasyon ile ilgili, gördüğünüz güzel resim ve uygulamalar her zaman evinizde aynı görüntüyü ve havayı vermeyebilir duvara ayna uygulaması nın başarısı tecrübeli bir göz ve mekanın uygunluğu ile orantılıdır. Örneğin çok dar bir mekanda çerçevede ısrar etmek ve kalın çerçeveler ve desen aralığı kullanmak çoğu olumsuz faktörü bir araya getirmektir ve ortaya güzel bir sonuç çıkarmayabilir.

Net Ölçü

Başlangıç olarak ölçü almadiyelim fiyat için kabalama bir ölçü almanız gerekecektir, fakat bu ölçüyü ayna uygulamasında kullanılması riskli olabilir, ayna duvara veya çerçevesine tam oturacak bir sistem olacaksa ki çoğu zaman böyledir.
Şöyle diyelim fiyat almak için duvarınızın ölçüsünü veya ayna yaptıracağınız yerin ölçüsünü bulundurun fakat duvara ayna kaplama yapılacak yerin özelliğine göre uzman birinin ölçü alması gerekebilir buda ayna kaplama yapacak olan firmadır veya ayna kesme makinaları ve rodaj aletleri ile gelen kaplama ekibi duvara göre yerinde kesme yaparlar.

Yapıştırma – Uygulama

Duvara ayna uygulamasında yapıştırma da aynalar direk duvara yapıştırarak veya bir levha üzerine yapıştırılarak yapılır uygulamanın modeline göre levha üzerine yapılmasının amacı genelde portatif olması veya duvarın eğikliği şeklinden dolayı yapılır yapıştırmada eğik duvar yapıştırıcı daha yoğun kullanarak eğimleri düzeltebilirsiniz tabi iyi bir uygulama ustası olmalı. bir plakanın üstünde yapılması kesin düzlük verebilir tabi alan büyüdükçe plaka daha riskli bir hal alabilir zira iki plaka arasındaki eğimin duvardan giderilmesi gerekecektir.

Bizim Uygulamalarımız ↓

Bronz, füme, kirli ayna gibi birçok ayna cinsini kullanabiliyoruz ve aynaya cnc makinalarında istediğimiz şekli verebiliyoruz yani aşağı yukarı her türlü uygulamayı ve deseni yapabiliyoruz. Aşağıda uygulamaların resimlerini paylaşıyoruz ve zamanla artacaktır.
 
 
Sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz, burada cevaplanan sorularınızdan mutlaka başkaları da yararlanacaktır.