Dekorasyonu renk kadar değiştiren ve bir anda farklılaştıran başka bir etkili unsur daha yoktur.     İçinde bulunduğumuz mekanın renkleri , mekana bakış açımızı ve hislerimizi anında değiştirerek olumlu ya da olumsuz ortaya çıkartır. Bir mekanı dizayn ederken renklerin uyumluluğuna çok dikkat edilmelidir. Çünkü seçilen renkler ya o mekanı boğucu ya da iç açıcı yapar. Renkler insanın duygularını harekete geçirir. Renklerin insan ruhu üzerindeki etkisinin önemine dikkat ederek evinizin dekorasyonu nu yapmanız önemli bir husustur.  2013 yılının ev dekorasyonun da en çok tercih edilen ve beğeni toplayacak renkleri ise; tarçın, turuncu, haki yeşili, pembe, bej gibi tonlardır
2013 yılında ev dekorasyonunda önem taşıyan eşyaların başında; evinizin salonu için çiftli berjerler, güzel ışık yansıtan abajürler ve yatak odanız için ise şık bir makyaj masası evinizde farklı bir duruş sergileyecektir..

Bunlara dikkat!

retro klasik turkuaz ev dekorasyonu
Archidecors editör olarak türkuaz renginin modasını 2012 deki başarısını 2012’de de devam ettireceğine inanıyor ve tavsiye ediyor, fakat yukarıdaki fotoğraftaki gibi türkuaz rengini kullanmak için kullanmış olmayın yanında ahşap tonları özellikle beyaz kullanarak birinci resimdeki gibi bir hava yakalamanızı tavsiye ediyorum, resimde duvarlar eskitme veya bodrum evleri gibi beyaz olabilirdi ve masanın etrafındaki koltuklardaki turkuaz rengi  aşırı kullanımda ve koyu tondalar yerine de beyaz türkuaz ve 3. bir ton içeren düz bir kumaş daha güzel olabilirdi.